Dlaczego opłaca się wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów?

Auto Expert Kamienna Góra
Naprawa i Serwis samochodów
marki BMW

Koszt usługi serwisowej

czyszczenia układu dolotowego z nagaru

W naszym serwisie używamy specjalistycznej maszyny do czyszczenia osadów nagarowych, która została opracowana przez firmę BMW, aby umożliwić profesjonalne odkoksowanie zaworów dolotowych bez konieczności rozbierania silnika i ręcznego czyszczenia, co jest bardzo kosztowną i czasochłonną pracą. Maszyna ta wystrzeliwuje pod wysokim ciśnieniem małe granulki z łupiny orzecha włoskiego bezpośrednio na węgiel dzięki czemu wysusza go i pozwala na jego kruszenie, nie powodując uszkodzenia głowicy cylindrów. Podczas piaskowania granulatu do odkurzacza podłączony jest specjalny adapter, który zasysa stare łupiny orzecha włoskiego wraz z cząsteczkami węgla, tak aby nic nie pozostało w porcie ani na zaworach (z przyjemnością udostępnimy zdjęcia przed i po czyszczeniu, abyś mógł sam przekonać się, jak dobrze to działa).

Dla samochodów BMW

Powstawanie nagaru wiąże się z wieloma czynnikami i dotyczy każdego typu silnika spalinowego - benzynowego i diesla, wolnossącego i turbo, z pośrednim i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Osad nagarowy pojawia się w wielu miejscach i może prowadzić do szybszego zużycia takich elementów naszego samochodu, jak: zawory silnika, turbosprężarka, kolektor dolotowy i wylotowy, zawór EGR, pierścienie tłokowe, filtr cząstek stałych czy klapy wirowe silników wysokoprężnych.

Usługę orzeszkowania kanałów w silnikach wysokoprężnych N47,N57,B37,B47,B57 zalecamy wykonywać regularnie co każde przejechane 60-100 tys km po wcześniejszej kontroli poziomu zanieczyszczenia kamerą endoskopową