Dlaczego opłaca się wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów?

Auto Expert Kamienna Góra
Naprawa i Serwis samochodów
marki BMW

Przegląd okresowy - dlaczego jest tak ważny?
Pamiętajmy - serwis samochodu to nie tylko wymiana oleju w silniku!

Regularnie serwisowana BMW jest mniej awaryjna, bezpieczna i ma zdecydowanie większą wartość w porównaniu do podobnych egzemplarzy z nieznaną historią serwisową. Przegląd okresowy pozwala sprawdzić stan poszczególnych podzespołów samochodu i wyłapać ewentualne usterki czy awarie. Korzystając z usługi przeglądu serwisowego w naszej firmie otrzymujesz gwarancję profesjonalnego wykonania serwisu i rzetelnej kontroli stanu technicznego Twojej BMW. Podczas pierwszej wizyty serwisowej jeden z naszych doradców serwisowych sprawdzi i omówi dotychczasową historię pojazdu po czym doradzi jakich czynności przeglądowych wymaga Twoja BMW. W trakcie przeglądu okresowego wykonamy szczegółową kontrolę techniczną wraz z kompleksową diagnostyką komputerową. Obie czynności pomogą wykryć małe usterki, które szybko naprawione uchronią przed większymi problemami. Wiele takich drobnych usterek trudno jest zauważyć w czasie codziennej eksploatacji pojazdu, co może doprowadzić do poważniejszych awarii, których przy odpowiednim przeglądzie i serwisowaniu można było uniknąć.

Jak często należy wykonywać przegląd okresowy?

To pytanie dręczy większość właścicieli BMW. Na różnych forach internetowych można spotkać się z opiniami, iż przegląd okresowy należy wykonać po przekroczeniu przebiegu dopuszczalnego przez producenta czyli według wskazań na liczniku. Niestety takie podejście nie zawsze gwarantuje bezawaryjne użytkowanie Twojej BMW. Wydłużone interwały serwisowe, a w szczególności serwisy olejowe co 30 tys. km mogą doprowadzić do sytuacji awaryjnych, w których Twoja BMW odmówi posłuszeństwa w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

Pragniemy podkreślić, że regularność i terminowość w wykonywaniu przeglądów okresowych pomoże znacząco wydłużyć bezawaryjność pojazdu. Pomimo wysokiej jakości, większość podzespołów Twojej BMW ulega naturalnemu zużyciu eksploatacyjnemu. Przestrzegamy więc przed zaniedbaniami serwisowymi wpływającymi na zły stan techniczny Twojego samochodu. Dlatego bardzo zachęcamy do odpowiedzialnego podejścia w częstotliwości serwisów okresowych by zapewnić bezpieczną oraz bezawaryjną eksploatację Twojej BMW przez jak najdłuższy okres czasu.

Z naszego doświadczenia i obserwacji zalecamy międzyprzeglądowe serwisy olejowe po przejechaniu maksymalnie 10 tys. km oraz przeprowadzenie przeglądu okresowego co każde przejechane 20 tys. km lub w przypadku małych rocznych przebiegów raz do roku.

Różnica pomiędzy przeglądem okresowyma badaniem technicznym:

Przegląd okresowy to dużo więcej niż obowiązkowe badanie techniczne z wpisem do dowodu rejestracyjnego. Badanie techniczne to okresowe, obowiązkowe badanie sprawności pojazdu dopuszczające pojazd do ruchu po drogach publicznych, Natomiast przegląd okresowy to wizyta w serwisie samochodowym zalecana przez producenta pojazdu firmę BMW mająca na celu sprawdzenie stanu technicznego auta oraz wymianę zużytych części i płynów eksploatacyjnych. Wykonanie okresowej obsługi auta powinno zapewnić bezproblemową i bezpieczną jazdę do następnego przeglądu oraz uniknięcie wysokich kosztów ewentualnych napraw dzięki wczesnemu wykryciu niesprawności zużytych podzespołów. Koszty przeglądów okresowych wraz z usunięciem drobnych usterek są nieporównywalnie mniejsze od późniejszych napraw.