Dlaczego opłaca się wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów?

Auto Expert Kamienna Góra
Naprawa i Serwis samochodów
marki BMW

Tuning Samochodów Marki BMW

Dlaczego my?

Auto Expert Kamienna Góra to rodzinna firma specjalizująca się w serwisie, naprawach i tuningu samochodów marki BMW.

W Polsce działamy dopiero od 2021 roku, jednak szybko zdobyliśmy reputację jednego z bardziej renomowanych specjalistów BMW na Dolnym Śląsku w zakresie serwisu i napraw nowszych samochodów marki BMW.

Nasza firma to coś więcej niż tylko biznes, to pasja do wszystkiego co związane z BMW, którą podziela wielu naszych pracowników, którzy na co dzień również jeżdżą samochodami BMW.

Wszystkie nasze modyfikacje tuningowe są opracowywane głównie z punktu widzenia bezpieczeństwa i trwałości Twojego samochodu.

To właśnie czyni nas wyjątkowymi - jest wiele firm oferujących poprawę mocy, ale my skupiamy się na wprowadzaniu zmian, które poprawią wrażenia z jazdy, ale przede wszystkim będą bezpieczne dla Twojego samochodu, a Ty będziesz mógł cieszyć się bezawaryjnym użytkowaniem przez długie lata.

Wszystkie oferowane przez nas ulepszenia wydajności silnika czy kompletne konwersje zostały zaprojektowane wyłącznie z punktu widzenia osiągów samochodu drogowego i opracowane specjalnie z myślą o europejskich drogach. Każdy soft jest robiony indywidualnie pod dany samochód. Współpracujemy ze znaną firmą tuningową mającą ponad 15 lat doświadczenia na rynku niemieckim, specjalizującą się głównie w modyfikacjach samochodów marki BMW. Nasza wspólna wiedza i doświadczenie gwarantują wysoką jakość usług oraz bezproblemową eksplotację Twojego BMW.

W Auto Expert oferujemy kompleksową gamę usług tuningu BMW dostosowanych do Twoich konkretnych potrzeb i preferencji:

Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek modyfikacji zawsze przeprowadzamy pełną diagnostykę stanu technicznego aby upewnić się, że pojazd jest w dobrym stanie i nie występują żadne aktualne usterki czy nadmierne zużycie podzespołów układu napędowego. Wierzymy, że właściwości jezdne i niezawodność są równie ważne jak osiągi, dlatego decydując się na tuning w Auto Expert, możesz mieć pewność, że Twój pojazd jest w dobrych rękach.


Etap Stage 0 obejmuje:

  • diagnostykę komputerową statyczną i dynamiczną oryginalnym oprogramowaniem BMW,
  • sprawdzenie aktualnych parametrów wybranych podzespołów jak filtr cząstek stałych czy wtryskiwacze paliwa,
  • wizualne sprawdzenie podzespołów układu napędowego,
  • sprawdzenie luzów w turbosprężarce czy poziomu nagaru w układzie dolotowym oraz w przypadku silników benzynowych sprawdzenie kompresji sprężania.

Finalnym etapem Stage 0 jest wymiana oleju silnikowego, filtra oleju i powietrza oraz w silnikach benzynowych dodatkowo świec zapłonowych.


Tak sprawdzony i przygotowany samochód możemy teraz poddać modyfikacji Stage 1 lub 2.

Cena Stage 0 jest ustalana indywidualnie po podaniu numeru nadwozia VIN

(cena zawiera wyłącznie sprawdzenie stanu technicznego oraz serwis przygotowawczy, cena Stage 0 nie obejmuje kosztów napraw wykrytych usterek)

Modyfikacja oprogramowania Stage 1 to idealny punkt wyjścia dla osób poszukujących zauważalnej poprawy mocy, momentu obrotowego i delikatnie mniejszego zużycia paliwa. Zapewnia równowagę pomiędzy wydajnością i bezpieczeństwem, zwiększając ogólne możliwości Twojej BMW. Podczas produkcji samochodu ustawienia oprogramowania jednostki sterujacej silnikiem – ECU są zwykle programowane przy ograniczeniu wydajności silnika w celu poprawy niezawodności, emisji i zużycia paliwa.


Stage 1 to nasza najpopularniejsza usługa, w której zajmujemy się wyłącznie modyfikacją sterownika silnika bez dodatkowych modyfikacji mechanicznych.
Polega ona na indywidualnym przeprogramowaniu ECU pojazdu za pomocą nieco innego oprogramowania. Umożliwia to dostosowanie ustawień (w tym czasu zapłonu, wtrysku paliwa i kontroli doładowania) przy użyciu parametrów zoptymalizowanych pod kątem silnika. Na tym etapie wszystkie wartości standardów bezpieczeństwa producentów pozostają niezmienne.


Tuning oprogramowania silnika zawsze jest robiony w zakresie zapewniającym równowagę pomiędzy wydajnością a trwałością układu napędowego. Modyfikacja Stage 1 zapewnia wzrost mocy na poziomie od 10% do 25% zależności od specyfikacji fabrycznej tuningowanego egzemplarza.


Cena Stage 1 wynosi:

  • od 2 500 PLN brutto bez pomiaru mocy hamownią drogową
  • od 3 000 PLN brutto z pomiarem mocy hamownią drogową DynoPro przed modyfikacją i po modyfikacji z wydrukiem uzyskanych wartości

Automatyczna skrzynia biegów BMW ZF 8HP jest jedną z najlepszych na rynku. Modyfikacja mapy skrzyni biegów zapewni szybsze zmiany biegów, płynniejszą zmianę biegów, szybszą reakcję na sygnały wejściowe zmiany biegów łopatkami i lepszy moment obrotowy zapewniając szybszą reakcję podczas przyspieszania. Dodatkowo w cenie Stage 1 wgrane jest wyświetlanie biegów na desce rozdzielczej w trybie Drive.


Cena Stage 1 dla skrzyń ZF 8HP już od 1 200 PLN brutto

Tuning Stage 2 jest rozwiązaniem dedykowanym dla wszystkich osób, które chcą usportowić swoje BMW bez przesadnych kosztów i modyfikacji.

Jedną z głównych różnic pomiędzy Stage 1 a Stage 2 jest wymagany poziom modyfikacji. Stage 1 obejmuje jedynie modyfikację oprogramowania ECU, podczas gdy Stage 2 obejmuje modernizację różnych komponentów silnika wraz z oprogramowaniem ECU. Na tym etapie w zależności od modelu i fabrycznej specyfikacji wymienia się takie podzespoły jak downpipe na większy i ułatwiający przepływ spalin, montuje się sportowy katalizator lub modyfikuje układ dolotowy czy paliwowy ze zwiększoną przepustowością.


Niektóre egzemplarze będą wymagały wymiany zużytych fabrycznych podzespołów na nowe, aby bezpiecznie sprostać nowym możliwościom w zakresie wydajności i trwałości. Na przykład jeśli Twój pojazd ma już zużyte wtryskiwacze paliwa, to nie będzie w stanie osiągnąć zwiększonej mocy wyjściowej charakterystycznej dla modyfikacji Stage 2.


Ze względu na zwiększony poziom modyfikacji  Stage 2 jest dużo droższe niż Stage 1, ale zapewnia znaczny wzrost mocy, poprawiając osiągi mocy oraz momentu obrotowego o 25% -50%, całkowicie zmieniając sposób prowadzenia Twojego BMW.


Stage 2 to pakiet niestandardowy, który zostanie spersonalizowany w oparciu o Twój samochód, potrzeby i budżet.

W naszym serwisie dokonujemy modyfikacji wyłącznie samochodów marki BMW i głównie egzemplarzy nie starszych niż 12 lat z przebiegiem nie przekraczającym 200 tys km. W przypadku samochodów starszych niz 12 lat lub z przebiegiem powyżej 200 tys km podejmujemy się modyfikacji wyłącznie zadbanych egzemplarzy we wzorowym stanie technicznym.

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli szukasz firmy, która pomoże Ci w serwisie, naprawach czy modernizacji Twojego BMW, możesz mieć pewność, że Auto Expert Kamienna Góra podziela Twój entuzjazm i posiada zasoby niezbędne do dbania o Twoje BMW zgodnie z najwyższymi standardami. Od początku istnienia naszej firmy dużo inwestowaliśmy w najnowszy oryginalny sprzęt do napraw, diagnostyki i tuningu BMW aby w możliwie najbezpieczniejszy sposób móc naprawiać lub modyfikować samochody naszych klientów.